HTMX (1.4.1) - en to ro translation catalogue (45 entries)

en: Pages
ro: Pagini

en: Status
ro: Stare

en: Delete
ro: Șterge

en: Operations
ro: Operațiuni

en: Description
ro: Descriere

en: Disabled
ro: Dezactivat

en: Enabled
ro: Activat

en: Yes
ro: Da

en: No
ro: Nu

en: Edit
ro: Editați

en: Category
ro: Categorie

en: Go to previous page
ro: Mergi la pagina anterioară

en: Go to next page
ro: Mergeți la pagina următoare

en: Label
ro: Etichetă

en: Block
ro: Bloc

en: Add block
ro: Adaugă blocul

en: From
ro: De la

en: Visibility
ro: Vizibilitate

en: Roles
ro: Roluri

en: Filter
ro: Filtru

en: Advanced
ro: Avansat

en: Provider
ro: Furnizor

en: Configure block
ro: Configurați blocul

en: Next page
ro: Pagina următoare

en: Machine name
ro: Numele mașinii

en: Target
ro: Țintă

en: Administration theme
ro: Temă administrare

en: Save and continue
ro: Salvează și continuă

en: Items per page
ro: Elemente pe pagină

en: Pagination
ro: Paginație

en: Add a block
ro: Adaugă un bloc

en: Current page
ro: Pagina curentă

en: Previous page
ro: Pagina anterioară

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
ro: Când valoarea de filtrare <em>NU</em> este în URL

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
ro: Când valoarea de filtrare <em>ESTE</em> în URL sau una prestabilită este furnizată

en: Enter 0 for no limit.
ro: Introduceți 0 pentru nicio limită.

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
ro: Un nume unic pentru această instanță de bloc. Trebuie să fie alfanumerice și separate cu caractere de subliniere.

en: Filter by block name
ro: Filtrare după numele blocului

en: Enter a part of the block name to filter by.
ro: Introduceți o parte a numelui blocului după care să se facă filtrarea.

en: Visibility Conditions
ro: Condiții de vizibilitate

en: Visibility Condition
ro: Condiție de vizibilitate

en: Show for the listed pages
ro: Afișați pentru paginile enumerate

en: Hide for the listed pages
ro: Ascundeți pentru paginile enumerate

en: The contextual filter values are provided by the URL.
ro: Valorile filtrului contextual sunt furnizate de URL.

en: No blocks available.
ro: Niciun bloc disponibil.
