HTMX (1.4.1) - en to sv translation catalogue (45 entries)

en: Pages
sv: Sidor

en: Delete
sv: Radera

en: Operations
sv: Funktioner

en: Description
sv: Beskrivning

en: Disabled
sv: Ej aktiverad

en: Enabled
sv: Aktiverad

en: Yes
sv: Ja

en: No
sv: Nej

en: Edit
sv: Redigera

en: Category
sv: Kategori

en: Go to previous page
sv: Gå till föregående sida

en: Go to next page
sv: Gå till nästa sida

en: Label
sv: Etikett

en: Event
sv: Händelse

en: Add block
sv: Lägg till block

en: From
sv: Från

en: Throttle
sv: Lastbegränsning

en: Visibility
sv: Synlighet

en: Roles
sv: Roller

en: Filter
sv: Filtrera

en: Advanced
sv: Utökad

en: Provider
sv: Leverantör

en: Delay
sv: Fördröjning

en: Configure block
sv: Konfigurera block

en: Plugin
sv: Insticksprogram

en: Next page
sv: Nästa sida

en: Machine name
sv: Maskinläsbart namn

en: Target
sv: Mål

en: Administration theme
sv: Administrationstema

en: Save and continue
sv: Spara och gå vidare

en: Items per page
sv: Inlägg per sida

en: Pagination
sv: Paginering

en: Current page
sv: Nuvarande sida

en: Previous page
sv: Föregående sida

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
sv: När filtervärdet <em>INTE FINNS</em> i URL:en

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
sv: När filtervärdet <em>FINNS</em> i URL:en eller en förvald tillhandahålls

en: Enter 0 for no limit.
sv: Ange 0 för ingen begränsning.

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
sv: Ett unikt namn för denna blockinstans. Måste vara alfanumeriskt och åtskiljas av understreck.

en: Filter by block name
sv: Filtrera på blocknamn

en: Enter a part of the block name to filter by.
sv: Ange en del av blocknamnet att filtrera på.

en: Visibility Conditions
sv: Visningsvillkor

en: Visibility Condition
sv: Visningsvillkor

en: Show for the listed pages
sv: Visa för de angivna sidorna

en: Hide for the listed pages
sv: Dölj för de angivna sidorna

en: No blocks available.
sv: Inga block tillgängliga.
