HTMX (1.4.2) - en to fi translation catalogue (45 entries)

en: Pages
fi: Sivut

en: Status
fi: Tila

en: Delete
fi: Poista

en: Operations
fi: Toimenpiteet

en: Description
fi: Kuvaus

en: Disabled
fi: Ei käytössä

en: Enabled
fi: Käytössä

en: Yes
fi: Kyllä

en: No
fi: Ei

en: Edit
fi: Muokkaa

en: Category
fi: Kategoria

en: Go to previous page
fi: Siirry edelliselle sivulle

en: Go to next page
fi: Siirry seuraavalle sivulle

en: Label
fi: Tunnus

en: Event
fi: Tapahtumat

en: Block
fi: Lohko

en: Add block
fi: Lisää lohko

en: From
fi: Lähettäjä

en: Throttle
fi: Kiihdytys

en: Visibility
fi: Näkyvyys

en: Roles
fi: Käyttäjäroolit

en: Filter
fi: Suodatus

en: Advanced
fi: Edistyneet

en: Provider
fi: Sisältölähde

en: Configure block
fi: Lohkon asetukset

en: Next page
fi: Seuraava sivu

en: Machine name
fi: Koneluettava nimi

en: Target
fi: Kohde

en: Administration theme
fi: Ylläpidon teema

en: Save and continue
fi: Tallenna ja jatka

en: Items per page
fi: Merkintöjä sivua kohti

en: Pagination
fi: Sivutus

en: Current page
fi: Tämänhetkinen sivu

en: Previous page
fi: Edellinen sivu

en: When the filter value is <em>NOT</em> in the URL
fi: Kun suodatinarvo <em>EI</em> ole URLissa

en: When the filter value <em>IS</em> in the URL or a default is provided
fi: Kun suodatinarvo <em>ON</em> URLissa tai suodattimella on oletusarvo

en: Enter 0 for no limit.
fi: Syötä 0 jos et halua rajaa.

en: A unique name for this block instance. Must be alpha-numeric and underscore separated.
fi: Lohkoinstanssin yksilöllinen nimi. Oltava aakkosnumeerinen ja alaviivoin eroteltu.

en: Filter by block name
fi: Suodata lohkon nimellä

en: Enter a part of the block name to filter by.
fi: Syötä osa lohkon nimestä suodatusta varten.

en: Visibility Conditions
fi: Näkyvyysriippuvuudet

en: Visibility Condition
fi: Näkyvyysriippuvuus

en: Show for the listed pages
fi: Näytä listatuilla sivuilla

en: Hide for the listed pages
fi: Piilota listatuilta sivuilta

en: The contextual filter values are provided by the URL.
fi: Sisältöriippuvaiset suodattimet tarjotaan osana verkko-osoitetta.
