HTMX (1.4.2) - en to kn translation catalogue (25 entries)

en: Pages
kn: ಪುಟಗಳು(_e):

en: Status
kn: ಸ್ಥಿತಿ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Disabled
kn: ಅಶಕ್ತಗೊಳಿಸಲಾದ

en: Enabled
kn: ಶಕ್ತಗೊಂಡಿದೆ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Edit
kn: ಸಂಸ್ಕರಿಸು

en: Category
kn: ವರ್ಗ

en: Go to previous page
kn: ಹಿಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Go to next page
kn: ಮುಂದಿನ ಪುಟಕ್ಕೆ ತೆರಳು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Event
kn: ಸಂದರ್ಭ(ಎವೆಂಟ್)

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Block
kn: ಖಂಡ

en: From
kn: ಯಿಂದ

en: Roles
kn: ಪಾತ್ರಗಳು

en: Filter
kn: ಶೋಧಕ(Filter)

en: Advanced
kn: ಸುಧಾರಿತ

en: Delay
kn: ವಿಳಂಬ

en: Plugin
kn: ಪ್ಲಗ್ಗಿನ್

en: Target
kn: ಗುರಿ

en: Save and continue
kn: ಉಳಿಸಿ ಮುಂದುವರಿಸು
