Hierachical Term Selector (1.0.0-beta2) - en to uk translation catalogue (8 entries)

en: User interface
uk: Інтерфейс користувача

en: Settings
uk: Налаштування

en: Loading...
uk: Завантаження...

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
uk: Вибрано неприпустимий словник. Змініть параметри.

en: Select terms from vocabulary @voc
uk: Виберіть терміни зі словника @voc

en: Select terms
uk: Вибір термінів

en: Display error message
uk: Показувати повідомлення про помилку

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
uk: Для всіх залиште порожнім. В іншому випадку, базовим замість "Усі" буде перший вибраний термін
