Hierachical Term Selector (1.0.0-beta3) - en to tr translation catalogue (8 entries)

en: User interface
tr: Kullanıcı arayüzü

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Loading...
tr: Yükleniyor...

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
tr: Geçersiz bir sözlük seçtiniz. Lütfen seçenekler bölümünden değiştiriniz.

en: Select terms from vocabulary @voc
tr: Terimleri şu sözlükten seçin @voc

en: Select terms
tr: Terimler seçin

en: Display error message
tr: Hata iletisini görüntüle

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
tr: Tümü için boş bırakın. Aksi takdirde, "Herhangi Biri" yerine, seçilen birinci terim varsayılan olur.
