Hierachical Term Selector (1.0.0-beta4) - en to ja translation catalogue (8 entries)

en: User interface
ja: ユーザーインターフェース

en: Settings
ja: 設定

en: Loading...
ja: ロード中…

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
ja: 不正なボキャブラリーが選択されています。変更してください。

en: Select terms from vocabulary @voc
ja: ボキャブラリー @voc からタームを選択

en: Select terms
ja: タームを選択

en: Display error message
ja: エラーメッセージを表示

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
ja: すべての場合は空白にします。それ以外の場合は、最初に選択された用語ではなく「任意」がデフォルトになります。
