Hierachical Term Selector (1.0.0-beta6) - en to hu translation catalogue (8 entries)

en: User interface
hu: Felhasználói felület

en: Settings
hu: Beállítások

en: Loading...
hu: Betöltés…

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
hu: Érvénytelen szótár lett kiválasztva. Meg kell változtatni a beállításokban.

en: Select terms from vocabulary @voc
hu: Kifejezések kiválasztása @voc szótárból

en: Select terms
hu: Kifejezések kiválasztása

en: Display error message
hu: Hibaüzenet megjelenítése

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
hu: Az összeshez üresen kell hagyni. Más esetben az első kiválasztott kifejezés lesz az alapértelmezett a „Bármely” helyett.
