Hierachical Term Selector (1.0.0) - en to pt translation catalogue (8 entries)

en: User interface
pt: Interface do utilizador

en: Settings
pt: Definições

en: Loading...
pt: Carregando...

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pt: Um vocabulário inválido foi selecionado. Por favor altere as configurações.

en: Select terms from vocabulary @voc
pt: Selecionar termos do vocabulário @voc

en: Select terms
pt: Selecionar termos

en: Display error message
pt: Mostrar mensagem de erro

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
pt: Deixe em branco para todos. Caso contrário, o primeiro termo selecionado será o padrão em vez de "Qualquer".
