Hierachical Term Selector (1.0.2) - en to id translation catalogue (10 entries)

en: User interface
id: Antarmuka pengguna

en: Settings
id: Pengaturan

en: Widget type
id: Jenis widget

en: Loading...
id: Memuat...

en: Select
id: Pilih

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
id: Kosakata yang salah dipilih. Silahkan ganti di pilihan.

en: Select terms from vocabulary @voc
id: Pilih istilah dari kosakata @voc

en: Select terms
id: Pilih istilah

en: Display error message
id: Tampilkan pesan kesalahan

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
id: Biarkan kosong untuk semua. Jika tidak, istilah pertama yang dipilih akan menjadi default, bukan "Semua".
