Hierachical Term Selector (1.0.2) - en to pl translation catalogue (10 entries)

en: User interface
pl: Interfejs użytkownika

en: Settings
pl: Ustawienia

en: Widget type
pl: Typ kontrolki

en: Loading...
pl: Wczytuję...

en: Select
pl: Wybierz

en: An invalid vocabulary is selected. Please change it in the options.
pl: Wybrano nieprawidłowy słownik. Proszę go zmienić.

en: Select terms from vocabulary @voc
pl: Wybierz terminy ze słownika @voc

en: Select terms
pl: Terminy

en: Display error message
pl: Wyświetl komunikat błędu

en: Leave blank for all. Otherwise, the first selected term will be the default instead of "Any".
pl: Pozostaw puste aby wybrać wszystkie. W przeciwnym wypadku, zamiast pozycji "Dowolny", domyślnym terminem będzie pierwszy wybrany.
