Http Client Logs (1.1.1) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Delete
pt: Apagar

en: Development
pt: Desenvolvimento

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Created
pt: Criado

en: All
pt: Tudo

en: Authored by
pt: Escrito por

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Changed
pt: Alterado

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: Errors
pt: Erros

en: The time that the entity was created.
pt: A hora em que a entidade foi criada.

en: The time that the entity was last edited.
pt: A hora em que a entidade foi editada pela última vez.

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
pt: O número máximo de mensagens a serem mantidas no log do banco de dados. Requer uma <a href=":cron">tarefa de manutenção do cron</a>.
