Http Client Logs (1.2.0) - en to it translation catalogue (13 entries)

en: Delete
it: Elimina

en: Development
it: Sviluppo

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Created
it: Creato

en: All
it: Tutti

en: Authored by
it: Creato da

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Changed
it: Modificato

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: Errors
it: Errori

en: The maximum number of messages to keep in the database log. Requires a <a href=":cron">cron maintenance task</a>.
it: Il numero massimo di messaggi da mantenere nel database dei log. Richiede <a href=":cron">l'esecuzione di un processo del Cron</a>.
