HTTP Client Manager (3.1.0) - en to it translation catalogue (27 entries)

en: Title
it: Titolo

en: Body
it: Corpo

en: Delete
it: Elimina

en: Operations
it: Operazioni

en: Type
it: Tipo

en: Description
it: Descrizione

en: Read more
it: Leggi tutto

en: Yes
it: Sì

en: Required
it: Obbligatorio

en: Parent
it: Genitore

en: Settings
it: Impostazioni

en: Name
it: Nome

en: Label
it: Etichetta

en: Default
it: Predefinito

en: Header
it: Intestazione

en: Location
it: Posizione

en: Example
it: Esempio

en: Override
it: Sovrascrivi

en: Are you sure you want to delete %name?
it: Si vuole davvero cancellare %name?

en: Parameters
it: Parametri

en: Configurations
it: Configurazioni

en: Default value
it: Valore predefinito

en: Execute
it: Esegui

en: Machine name
it: Nome ad uso interno

en: About
it: Informazioni

en: - Select -
it: - Scegliere -

en: Web services
it: Web service
