HTTP Client Manager (8.x-2.4) - en to kn translation catalogue (19 entries)

en: Title
kn: ಶೀರ್ಷಿಕೆ

en: Delete
kn: ಅಳಿಸಿ ಹಾಕು

en: Operations
kn: ಕ್ರಿಯೆ

en: Type
kn: ಶೈಲಿ

en: Description
kn: ವರ್ಣನೆ

en: Read more
kn: ಮುಂದೆ ಓದಿ

en: Yes
kn: ಸರಿ

en: No
kn: ಇಲ್ಲ

en: Required
kn: ಕಡ್ಡಾಯ

en: Settings
kn: ಸಿದ್ಧತೆಗಳು

en: Name
kn: ಹೆಸರು

en: Label
kn: ಗುರುತುಪಟ್ಟಿ

en: Default
kn: ಡೀಫಾಲ್ಟ್‍

en: ID
kn: IDE ಗಳು

en: Location
kn: ತಾಣ

en: Example
kn: ಉದಾಹರಣೆ

en: Execute
kn: ಕಾರ್ಯಗತಗೊಳಿಸು

en: About
kn: ಕುರಿತು

en: Base URI
kn: ಮೂಲ URI
