HTTP Client Manager (9.3.1) - en to ne translation catalogue (20 entries)

en: Title
ne: शीर्षक

en: Delete
ne: हटाउनुस

en: Operations
ne: सञ्चालनहरू

en: Type
ne: प्रकार

en: Description
ne: विवरण

en: Read more
ne: थप पढ्नुहोस्

en: Yes
ne: हो

en: No
ne: हुँदैन

en: Required
ne: आवश्यक

en: Parent
ne: मूल

en: Settings
ne: सेटिङहरू

en: Name
ne: नाम

en: Label
ne: लेबल

en: Default
ne: पूर्वनिर्धारित

en: ID
ne: परिचय

en: Location
ne: स्थान

en: Default value
ne: पूर्वनिर्धारित मान

en: Machine name
ne: मशीन नाम

en: About
ne: बारेमा

en: - Select -
ne: - चयन गर्नुहोस् -
