HTTP Client Manager (9.3.2) - en to pt translation catalogue (30 entries)

en: Title
pt: Título

en: Delete
pt: Apagar

en: Operations
pt: Operações

en: Type
pt: Tipo

en: Description
pt: Descrição

en: Read more
pt: Leia mais

en: Yes
pt: Sim

en: No
pt: Não

en: Required
pt: Obrigatório

en: Parent
pt: Superior

en: Settings
pt: Configurações

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Rótulo

en: Default
pt: Padrão

en: Location
pt: Localização

en: Example
pt: Exemplo

en: Override
pt: Sobrescrever

en: Are you sure you want to delete %name?
pt: Você tem certeza que deseja excluir %name?

en: Parameters
pt: Parâmetros

en: All posts
pt: Todas as postagens

en: Configurations
pt: Configurações

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Execute
pt: Executar

en: Back to list
pt: Voltar para lista

en: Machine name
pt: Nome de máquina

en: About
pt: Sobre

en: - Select -
pt: - Selecione -

en: Web services
pt: Serviços web

en: content @type: deleted @label.
pt: conteúdo @type: @label apagado.

en: View Commands
pt: Ver Comandos
