HTTP Response Headers (3.0.3) - en to pt translation catalogue (20 entries)

en: Pages
pt: Páginas

en: Status
pt: Estado

en: Delete
pt: Eliminar

en: Value
pt: Valor

en: Description
pt: Descrição

en: Disabled
pt: Desativado

en: Enabled
pt: Ativado

en: Name
pt: Nome

en: Label
pt: Etiqueta

en: Active
pt: Ativo

en: Roles
pt: Grupos de utilizador

en: Conditions
pt: Condições

en: Not configured
pt: Não configurado

en: Restricted
pt: Restrito

en: Not restricted
pt: Não restringido

en: Restricted to certain pages
pt: Restringido a determinadas páginas

en: Visibility Conditions
pt: Condições de Visibilidade

en: Visibility Condition
pt: Condição de Visibilidade

en: Show for the listed pages
pt: Mostrar para as páginas listadas

en: Hide for the listed pages
pt: Esconder para as páginas listadas
