HTTP Response Headers (3.0.5) - en to hu translation catalogue (22 entries)

en: Pages
hu: Oldalak

en: Status
hu: Állapot

en: Delete
hu: Törlés

en: Value
hu: Érték

en: Description
hu: Leírás

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Name
hu: Név

en: Label
hu: Címke

en: ID
hu: Azonosító

en: Active
hu: Aktív

en: Roles
hu: Szerepkörök

en: Conditions
hu: Feltételek

en: description
hu: leírás

en: Not configured
hu: Nincs beállítva

en: Restricted
hu: Korlátozott

en: Not restricted
hu: Nem korlátozott

en: Restricted to certain pages
hu: Bizonyos oldalakra korlátozva

en: Visibility Conditions
hu: Láthatóság feltételei

en: Visibility Condition
hu: Láthatóság feltétele

en: Show for the listed pages
hu: Megjelenítés a felsorolt oldalakon

en: Hide for the listed pages
hu: Elrejtés a felsorolt oldalakon
