HTTP Response Headers (3.0.6) - en to ja translation catalogue (20 entries)

en: Pages
ja: ページ

en: Status
ja: 状態

en: Delete
ja: 削除

en: Value
ja: 値

en: Description
ja: 説明

en: Disabled
ja: 無効

en: Enabled
ja: 有効

en: Name
ja: 名前

en: Label
ja: ラベル

en: Active
ja: アクティブ

en: Roles
ja: 役割

en: Conditions
ja: 条件

en: description
ja: 説明

en: Not configured
ja: 設定されていません

en: Not restricted
ja: 制限なし

en: Restricted to certain pages
ja: 特定のページに制限

en: Visibility Conditions
ja: 表示条件

en: Visibility Condition
ja: 表示条件

en: Show for the listed pages
ja: 一覧にあるページで表示

en: Hide for the listed pages
ja: 一覧にあるページで非表示
