HTTP Response Headers (3.0.9) - en to de translation catalogue (24 entries)

en: Pages
de: Seiten

en: Delete
de: Löschen

en: Value
de: Wert

en: Description
de: Beschreibung

en: Enable
de: Aktivieren

en: Disable
de: Deaktivieren

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Label
de: Beschriftung

en: Active
de: Aktiv

en: Roles
de: Rollen

en: Conditions
de: Bedingungen

en: description
de: Beschreibung

en: Not configured
de: Nicht konfiguriert

en: Restricted
de: Eingeschränkt

en: Not restricted
de: Uneingeschränkt

en: Restricted to certain pages
de: Auf bestimmte Seiten eingeschränkt

en: X-Frame-Options
de: X-Frame-Optionen

en: Content Security Policy
de: Inhaltssicherheitsrichtlinie

en: X-Content-Type-Options
de: X-Content-Type-Optionen

en: Visibility Conditions
de: Sichtbarkeitsbedingungen

en: Visibility Condition
de: Sichtbarkeitsbedingung

en: Show for the listed pages
de: Auf den angegebenen Seiten anzeigen

en: Hide for the listed pages
de: Auf den angegebenen Seiten ausblenden

en: Referrer-Policy
de: Referrer-Richtlinie
