HTTP Status Code (8.x-1.0-alpha2) - en to nl translation catalogue (7 entries)

en: Delete
nl: Verwijderen

en: Other
nl: Andere

en: Are you sure you want to delete %name?
nl: Weet u zeker dat u %name wilt verwijderen?

en: Machine name
nl: Systeemnaam

en: About
nl: Over

en: Status code
nl: Statuscode

en: content @type: deleted @label.
nl: inhoud @type: @label verwijderd.
