hubspot_integration (2.0.0) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Cancel
ja: キャンセル

en: Settings
ja: 設定

en: Vocabularies
ja: ボキャブラリー

en: Default value
ja: デフォルト値

en: Add another item
ja: 別のアイテムを追加

en: Mapping
ja: マッピング

en: Sort
ja: 並べ替え

en: Limit terms by vocabulary
ja: ボキャブラリーでタームを制限

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
ja: 選択したタクソノミータームやその子が含まれている場合に、コンテンツを表示します。より複雑なため、階層のないバージョンよりオプションは少ないです。

en: Multiple-value handling
ja: 複数の値の取り扱い

en: Filter to items that share all terms
ja: すべてのタームを共有するアイテムに絞り込む

en: Filter to items that share any term
ja: いずれかのアイテムを共有するアイテムに絞り込む
