Hubspot Integration (2.0.1) - en to hu translation catalogue (15 entries)

en: Cancel
hu: Mégsem

en: Settings
hu: Beállítások

en: Vocabularies
hu: Szótárak

en: API Key
hu: API-kulcs

en: Add new item
hu: Új elem hozzáadása

en: Default value
hu: Alapértelmezés szerinti érték

en: Add another item
hu: Újabb elem hozzáadása

en: Mapping
hu: Leképzés

en: Sort
hu: Sorbarendezés

en: -- None --
hu: -- Nincs --

en: Limit terms by vocabulary
hu: Kifejezés korlátozása egy szótárral

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
hu: Tartalom megjelenítése ha rendelkezik a kiválasztott taxonómiakifejezésekkel vagy gyermeke a kiválasztott kifejezésnek. A nagyobb bonyolultság miatt kevesebb lehetősége van, mint a mélység nélküli verziónak.

en: Multiple-value handling
hu: Több érték kezelése

en: Filter to items that share all terms
hu: Szűrés minden kifejezést megosztó elemekre

en: Filter to items that share any term
hu: Szűrés bármely kifejezést megosztó elemekre
