Hubspot Integration (2.1.2) - en to pt translation catalogue (16 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Settings
pt: Configurações

en: Vocabularies
pt: Vocabulários

en: Client ID
pt: ID do Cliente

en: Add new item
pt: Adicionar novo item

en: Default value
pt: Valor padrão

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Sort
pt: Ordenar

en: -- None --
pt: -- Nenhum --

en: Limit terms by vocabulary
pt: Limitar termos por vocabulário

en: Fallback
pt: Retorno

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
pt: Mostra conteúdo se possui termos de taxonomia selecionados, ou filhos destes termos. Devido à complexidade adicional, isto tem menos opções que as versões sem profundidade.

en: Multiple-value handling
pt: Manipulação de múltiplos valores

en: Filter to items that share all terms
pt: Filtro para itens que compartilham todos os termos

en: Filter to items that share any term
pt: Filtro para itens que compartilham algum termo
