Hubspot Integration (2.2.1) - en to ru translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
ru: Отмена

en: Settings
ru: Настройки

en: Vocabularies
ru: Словари

en: Client ID
ru: ID клиента

en: Add new item
ru: Добавить новый пункт

en: Default value
ru: Значение по умолчанию

en: Add another item
ru: Добавить ещё

en: Mapping
ru: Соответствия

en: Sort
ru: Сортировка

en: Limit terms by vocabulary
ru: Ограничить термины словарем

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
ru: Отображать материалы, если у них есть выбранные термины таксономии, или дочерние термины от выбранных. Из-за дополнительной сложности, это имеет меньше настроек, чем версия без глубины.

en: Multiple-value handling
ru: Обработка множественных значений

en: Filter to items that share all terms
ru: Фильтровать по элементам, которые содержат все термины

en: Filter to items that share any term
ru: Фильтровать по элементам, которые содержат какой-либо из терминов
