hubspot_integration (8.x-1.0-alpha10) - en to pt translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
pt: Cancelar

en: Settings
pt: Definições

en: Vocabularies
pt: Vocabulários

en: API Key
pt: Chave API

en: Add new item
pt: Adicionar novo item

en: Default value
pt: Valor predefinido

en: Add another item
pt: Adicionar outro item

en: Mapping
pt: Mapeamento

en: Sort
pt: Ordenação

en: Limit terms by vocabulary
pt: Limitar termos por vocabulário

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
pt: Exibir conteúdo se tiver os termos de taxonomia especificados, ou termos filhos dos termos especificados. Devido à complexidade adicional, isto tem menos opções que as versões sem profundidade.

en: Multiple-value handling
pt: Manipulação de valores múltiplos

en: Filter to items that share all terms
pt: Filtrar para itens que partilham todos os termos

en: Filter to items that share any term
pt: Filtrar para itens que compartilham qualquer termo
