Hubspot Integration (8.x-1.0-alpha10) - en to sv translation catalogue (14 entries)

en: Cancel
sv: Avbryt

en: Settings
sv: Inställningar

en: Vocabularies
sv: Vokabulärer

en: Client ID
sv: Klient ID

en: API Key
sv: API-nyckel

en: Default value
sv: Förvalt värde

en: Add another item
sv: Lägg till ytterligare alternativ

en: Mapping
sv: Mappning

en: Sort
sv: Sortera

en: Limit terms by vocabulary
sv: Begränsa termer genom vokabulär

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
sv: Visa innehåll om det har de valda taxonomitermerna, eller underliggande av de valda termerna. På grund av ytterligare komplexitet har detta färre alternativ än versionerna utan djup.

en: Multiple-value handling
sv: Hantering av flera värden

en: Filter to items that share all terms
sv: Filter till objekt som delar alla termer

en: Filter to items that share any term
sv: Filter till objekt som delar en term
