Hubspot Integration (8.x-1.0-alpha3) - en to uk translation catalogue (15 entries)

en: Settings
uk: Налаштування

en: Vocabularies
uk: Словники

en: Client ID
uk: ID клієнта

en: Default value
uk: Базове значення

en: Add another item
uk: Додати інший рядок

en: Mapping
uk: Відповідність

en: Sort
uk: Впорядкувати

en: -- None --
uk: -- Немає --

en: Limit terms by vocabulary
uk: Обмежити терміни словником

en: Fallback
uk: Запасний рядок

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
uk: Показувати матеріал, якщо він містить зазначені терміни таксономії, або дочок зазначених термінів. Через підвищену складність це налаштування має менше параметрів, ніж версія без глибини.

en: Multiple-value handling
uk: Обробка багатозначності

en: Filter to items that share all terms
uk: Фільтрувати по елементах, що містять усі терміни

en: Filter to items that share any term
uk: Фільтрувати по елементам, що містять будь-який термін

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
uk: Під час генерування сутності @entity_type @entity_id виявлено рекурсію. Генерування перервано.
