hubspot_integration (8.x-1.0-alpha4) - en to tr translation catalogue (11 entries)

en: Settings
tr: Ayarlar

en: Vocabularies
tr: Sözlükler

en: Default value
tr: Varsayılan değer

en: Add another item
tr: Başka bir öğe ekle

en: Mapping
tr: Eşleştirme

en: Sort
tr: Sırala

en: Limit terms by vocabulary
tr: Terimleri sözlükle sınırla

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
tr: Seçilen sınıflandırma terimlerini ya da seçilen terimlerin alt öğelerini içeriyorsa, içeriği görüntüle. Ek karmaşıklık nedeniyle, bunun, derinliği olmayan sürümlerden daha az seçeneği vardır.

en: Multiple-value handling
tr: Birden çok değer işleme

en: Filter to items that share all terms
tr: Tüm terimleri paylaşan öğelere süz

en: Filter to items that share any term
tr: Herhangi bir terimi paylaşan öğelere süz
