Hubspot Integration (8.x-1.0-alpha5) - en to ro translation catalogue (13 entries)

en: Settings
ro: Setări

en: Vocabularies
ro: Vocabulare

en: API Key
ro: Cheie API

en: Default value
ro: Valoare implicită

en: Add another item
ro: Adugă alt element

en: Mapping
ro: Mapare

en: Sort
ro: Sortare

en: Limit terms by vocabulary
ro: Limitare termeni după vocabular

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
ro: Afișați conținutul dacă are termenii de taxonomie selectați sau copii ai termenilor selectați. Datorită complexității suplimentare, aceasta are mai puține opțiuni decât versiunea fără adâncime.

en: Multiple-value handling
ro: Operare cu valori multiple

en: Filter to items that share all terms
ro: Filtru la elementele care împărtășesc toți temenii

en: Filter to items that share any term
ro: Filtru la elementele care împărtășesc orice temen

en: Recursive rendering detected when rendering entity @entity_type @entity_id. Aborting rendering.
ro: Randare recursivă detectată la randarea entității @entity_type @entity_id. Întrerupeți randarea.
