hubspot_integration (8.x-1.0-alpha9) - en to da translation catalogue (15 entries)

en: Cancel
da: Annullér

en: Settings
da: Indstillinger

en: Vocabularies
da: Ordforråd

en: Client ID
da: Klient ID

en: API Key
da: API-nøgle

en: Add new item
da: Tilføj nyt element

en: Default value
da: Standardværdi

en: Add another item
da: Tilføj endnu et element

en: Mapping
da: Kobling

en: Sort
da: Sortér

en: Limit terms by vocabulary
da: Begræns termer efter ordforråd

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
da: Vis indhold hvis det har de valgte taksonomitermer eller termer under de valgte termer. På grund af den øgede kompleksitet er der færre valgmuligheder end i versionen uden dybde.

en: Multiple-value handling
da: Håndtering af flere værdier

en: Filter to items that share all terms
da: Filtrér efter elementer som deler alle termer

en: Filter to items that share any term
da: Filtrér efter elementer som deler enhver term
