Hubspot Integration (8.x-1.0-alpha4) - en to id translation catalogue (12 entries)

en: Settings
id: Pengaturan

en: Vocabularies
id: Kosakata-kosakata

en: Client ID
id: ID Klien

en: Default value
id: Nilai bawaan

en: Add another item
id: Tambahkan item lain

en: Mapping
id: Pemetaan

en: Sort
id: Urutkan

en: Limit terms by vocabulary
id: Batasi istilah dengan kosa kata

en: Display content if it has the selected taxonomy terms, or children of the selected terms. Due to additional complexity, this has fewer options than the versions without depth.
id: Menampilkan konten jika memiliki istilah taksonomi yang dipilih, atau turunan dari istilah yang dipilih. Karena kompleksitas tambahan, opsi ini lebih sedikit daripada versi tanpa kedalaman.

en: Multiple-value handling
id: Penanganan beberapa nilai

en: Filter to items that share all terms
id: Memfilter ke item yang memiliki semua istilah yang sama

en: Filter to items that share any term
id: Filter ke item yang memiliki istilah yang sama
