IBM Watson (8.x-1.0-alpha2) - en to uk translation catalogue (6 entries)

en: Language
uk: Мова

en: Reference
uk: Посилання

en: Field types
uk: Типи полів

en: An entity field containing an entity reference.
uk: Поле сутності, що містить посилання на сутність.

en: Play video automatically when loaded (autoplay).
uk: Відтворювати відео автоматично при завантаження (autoplay).

en: Loop the playback of the video (loop).
uk: Зациклити відтворення відео (loop).
