Icecast Streaming Server (8.x-1.0) - en to uk translation catalogue (29 entries)

en: Delete
uk: Видалити

en: Type
uk: Тип

en: Description
uk: Опис

en: Disabled
uk: Вимкнено

en: Enabled
uk: Увімкнено

en: Date
uk: Дата

en: Reset
uk: Скинути

en: Logs
uk: Журнали

en: Settings
uk: Налаштування

en: Name
uk: Назва (ім'я)

en: Default
uk: Базово

en: Genre
uk: Жанр

en: View
uk: Перегляд

en: Sample rate
uk: Частота вибірки

en: Timestamp
uk: Мітка часу

en: Block
uk: Блок

en: Page
uk: Сторінка

en: Desc
uk: Спад

en: Directory
uk: Каталог

en: Sort by
uk: Впорядкувати за

en: Apply
uk: Застосувати

en: Channels
uk: Канали

en: Stream name
uk: Ім'я потоку

en: Stream description
uk: Опис потоку

en: Stream URL
uk: Адреса потоку

en: Bit rate
uk: Бітова швидкість

en: Listeners
uk: Слухачі

en: Asc
uk: Зрост

en: Master
uk: Головне
