Icecast Streaming Server (8.x-1.1) - en to hi translation catalogue (18 entries)

en: Delete
hi: मिटायें

en: Type
hi: प्रकार

en: Description
hi: उल्लेख

en: Disabled
hi: निर्योग्य

en: Enabled
hi: सक्रिय करें

en: Date
hi: तारीख

en: Reset
hi: दोबारा से स्थापित करें|

en: Logs
hi: लॉग

en: Settings
hi: स्थापनायें

en: Name
hi: नाम

en: Default
hi: डीफॉल्ट

en: View
hi: देखें

en: Timestamp
hi: टाइमस्टैम्प

en: Block
hi: ब्लॉक

en: Page
hi: पृष्ठ

en: Desc
hi: अवरोही

en: Sort by
hi: क्रमबद्ध द्वारा

en: Apply
hi: लागू करें
