Icecast Streaming Server (8.x-1.2) - en to de translation catalogue (23 entries)

en: Delete
de: Löschen

en: Type
de: Typ

en: Description
de: Beschreibung

en: Disabled
de: Deaktiviert

en: Enabled
de: Aktiviert

en: Date
de: Datum

en: Reset
de: Zurücksetzen

en: Settings
de: Einstellungen

en: Default
de: Standard

en: View
de: Ansicht

en: Sample rate
de: Abtastrate

en: Timestamp
de: Zeitstempel

en: Page
de: Seite

en: Desc
de: Absteigend

en: Directory
de: Verzeichnis

en: Sort by
de: Sortierung

en: Apply
de: Anwenden

en: Channels
de: Kanäle

en: Stream name
de: Streamname

en: Stream description
de: Streambeschreibung

en: Listeners
de: Zuhörer

en: Log ID
de: Protokoll-ID

en: Asc
de: Aufsteigend
