Icecast Streaming Server (8.x-1.5) - en to hu translation catalogue (25 entries)

en: Delete
hu: Törlés

en: Type
hu: Típus

en: Description
hu: Leírás

en: Log
hu: Napló

en: Disabled
hu: Tiltott

en: Enabled
hu: Engedélyezett

en: Date
hu: Dátum

en: Reset
hu: Alaphelyzet

en: Settings
hu: Beállítások

en: Name
hu: Név

en: Default
hu: Alapértelmezés

en: Genre
hu: Műfaj

en: View
hu: Megtekintés

en: Sample rate
hu: Mintavételi frekvencia

en: Timestamp
hu: Időbélyeg

en: Block
hu: Blokk

en: Page
hu: Oldal

en: Desc
hu: Csökk

en: Directory
hu: Könyvtár

en: Sort by
hu: Rendezés

en: Apply
hu: Alkalmaz

en: Channels
hu: Csatornák

en: Source IP address
hu: Forrás IP-cím

en: Asc
hu: Növ

en: Master
hu: Mester
