iContact Integration (1.0.1) - en to id translation catalogue (9 entries)

en: Weight
id: Bobot

en: Help
id: Bantuan

en: Default
id: Bawaan

en: About
id: Tentang

en: Uses
id: Penggunaan

en: Using simple actions
id: Menggunakan aksi sederhana

en: Creating and configuring advanced actions
id: Membuat dan mengatur aksi lanjutan

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
id: <em>Aksi sederhana</em> tidak memerlukan konfigurasi dan otomatis terdaftar sebagai tersedia pada <a href=":actions">Halaman Aksi</a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
id: <em>Aksi lebih lanjut</em> dibuat oleh user dan harus dikonfigurasi terpisah. Buat aksi lebih lanjut pada <a href=":actions">Halaman aksi</a> dengan memilih tipe aksi dari daftar. Kemudian, konfigurasi aksi anda, Contohnya dengan menentukan penerima dari sebuah pesan email otomatis.
