iContact Integration (1.0.2) - en to es translation catalogue (12 entries)

en: Weight
es: Peso

en: Help
es: Ayuda

en: Default
es: Por defecto

en: Email
es: Correo electrónico

en: Advanced Settings
es: Configuración avanzada

en: About
es: Acerca de

en: Uses
es: Usos

en: Configure Metatag defaults.
es: Configure los Metatag por defecto.

en: Using simple actions
es: Usando acciones simples

en: Creating and configuring advanced actions
es: Creación y configuración de acciones avanzadas

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
es: <em>Acciones simples</em> no requieren configuración y son listados automáticamente como disponibles en la <a href=":actions">página de Acciones</a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
es: <em>Acciones avanzadas</em> son creados y tienen que ser configurados individualmente. Cree una acción avanzada en la <a href=":actions">página de Acciones</a> seleccionando un tipo de acción de la lista desplegable. Después configure su acción, por ejemplo: especificando el destinatario para un mensaje email automático.
