iContact Integration (1.0.2) - en to pl translation catalogue (11 entries)

en: Weight
pl: Waga

en: Help
pl: Pomoc

en: Default
pl: Domyślny

en: Advanced Settings
pl: Ustawienia zaawansowane

en: About
pl: O stronie

en: Uses
pl: Używa

en: Configure Metatag defaults.
pl: Konfigurowanie domyślnych meta tagów.

en: Using simple actions
pl: Używanie prostych akcji

en: Creating and configuring advanced actions
pl: Tworzenie i konfiguracja zaawansowanych akcji

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
pl: <em>Proste akcje</em> nie wymagają konfiguracji i są dostępne na <a href=":actions">liście akcji</a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
pl: <em>Zaawansowane akcje</em> są tworzone przez użytkownika i wymagają indywidualnej konfiguracji. Tworzenie zaawansowanych akcji możliwe jest z poziomu <a href=":actions">listy akcji</a> poprzez wybranie typu akcji z dostępnej listy. Następnie należy skonfigurować akcję, przykładowo podając odbiorcę maila.
