iContact Integration (1.0.2) - en to pt translation catalogue (10 entries)

en: Weight
pt: Peso

en: Help
pt: Ajuda

en: Default
pt: Por defeito

en: Advanced Settings
pt: Definições Avançadas

en: About
pt: Sobre

en: Uses
pt: Usos

en: Using simple actions
pt: usar ações simples

en: Creating and configuring advanced actions
pt: Criando e configurando ações avançadas

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
pt: <em> Ações simples </em> não exigem configuração e são listadas automaticamente como disponíveis na <a href=":actions"> Página ações </a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
pt: <em> As ações avançadas </em> são criadas pelo utilizador e precisam ser configuradas individualmente. Crie uma ação avançada na <a href=":actions"> página Ações </a> selecionando um tipo de ação na drop-down. Em seguida, configure sua ação, por exemplo, especificando o destinatário de uma mensagem de e-mail automatizada.
