iContact Integration (1.0.3) - en to fr translation catalogue (13 entries)

en: Weight
fr: Poids

en: Help
fr: Aide

en: Default
fr: Par défaut

en: Email
fr: Courriel

en: Advanced Settings
fr: Paramètres Avancés

en: API Username
fr: Nom d'utilisateur de l'API

en: About
fr: À propos

en: Uses
fr: Utilisations

en: Configure Metatag defaults.
fr: Configurer les balises meta par défaut.

en: Using simple actions
fr: Utilisation d'actions simples

en: Creating and configuring advanced actions
fr: Création et configuration d'actions avancées

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
fr: <em>Les actions simples</em> ne nécessitent pas de configuration et sont listées automatiquement quand elles sont disponibles sur la <a href=":actions">page des actions</a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
fr: Les <em>actions avançées</em> sont créées par les utilisateurs et doivent être configurées individuellement. Créer une action avancée sur la <a href=":actions">page des actions</a> en sélectionnant un type d'action dans la liste déroulante. Configurer alors votre action, en spécifiant par exemple le destinataire d'un courriel automatique.
