iContact Integration (1.0.3) - en to ja translation catalogue (12 entries)

en: Weight
ja: ウェイト

en: Help
ja: ヘルプ

en: Default
ja: デフォルト

en: Email
ja: メール

en: Advanced Settings
ja: 高度な設定

en: About
ja: アバウト

en: Uses
ja: 機能

en: Configure Metatag defaults.
ja: デフォルトのメタタグを設定します。

en: Using simple actions
ja: シンプルなアクションを使う

en: Creating and configuring advanced actions
ja: 高度なアクションの作成と設定

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
ja: <em>シンプルアクション</em>は設定が不要で、 利用可能なものは自動的に一覧として<a href=":actions">Actions ページに</a>に表示されます。

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
ja: <em>アドバンスアクション</em> はユーザーが作成したもので個別に設定されています。アドバンスアクションを作成するには <a href=":actions">アクションページ</a>でドロップダウンリストかあらアクションタイプを選択してください。続いてアクションの設定を行ってください。例えば自動送信メールのメッセージの送信先を指定します。
