iContact Integration (1.0.3) - en to ro translation catalogue (11 entries)

en: Weight
ro: Greutate

en: Help
ro: Ajutor

en: Default
ro: Implicit

en: Email
ro: email

en: Advanced Settings
ro: Setări Avansate

en: About
ro: Despre

en: Uses
ro: Folosește

en: Using simple actions
ro: Utilizarea acțiunilor simple

en: Creating and configuring advanced actions
ro: Crearea și configurarea acțiunilor avansate

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
ro: <em>Acțiunile simple</em> nu necesită configurare și sunt listate automat ca disponibile pe <a href=":actions"> Pagina de acțiuni</a>.

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
ro: <em>Acțiunile avansate</em> sunt create de utilizator și trebuie să fie configurate individual. Creați o acțiune avansată pe <a href=":actions">Pagina de acțiuni</a> prin selectarea unui tip de acțiune din lista drop-down. Apoi configurați-vă acțiunea, de exemplu prin specificarea destinatarului unui mesaj email automat.
