iContact Integration (1.0.3) - en to uk translation catalogue (12 entries)

en: Weight
uk: Вага

en: Help
uk: Довідка

en: Default
uk: Базово

en: Email
uk: Електронна пошта

en: Advanced Settings
uk: Додаткові налаштування

en: About
uk: Про модуль

en: Uses
uk: Використання

en: Configure Metatag defaults.
uk: Налаштувати умовчання мета-теґів.

en: Using simple actions
uk: Використання простих дій

en: Creating and configuring advanced actions
uk: Створення і налаштовування розширених дій

en: <em>Simple actions</em> do not require configuration and are listed automatically as available on the <a href=":actions">Actions page</a>.
uk: <em>Прості дії</em> не вимагають конфігурування і перелічені автоматично на сторінці <a href=":actions">Дії</a>

en: <em>Advanced actions</em> are user-created and have to be configured individually. Create an advanced action on the <a href=":actions">Actions page</a> by selecting an action type from the drop-down list. Then configure your action, for example by specifying the recipient of an automated email message.
uk: <em>Розширені дії</em> створюються користувачами і повинні бути налаштовані окремо. Розширена дія створюється на сторінці <a href=":actions">Дії</a> шляхом вибору типу дії зі випадного списку. Потім необхідно налаштувати дію, наприклад, вказати отримувача автоматичного електронного повідомлення.
