ICS Link Field (8.x-1.0-alpha2) - en to it translation catalogue (8 entries)

en: Description
it: Descrizione

en: Summary
it: Sommario

en: Location
it: Posizione

en: Computed
it: Calcolato

en: Start Date
it: Data di Inizio

en: End Date
it: Data inizio

en: Web services
it: Web service

en: Text value
it: Valore testuale
