OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.1) - en to th translation catalogue (111 entries)

en: Home
th: หน้าแรก

en: Slideshow
th: สไลด์โชว์

en: Title
th: หัวข้อ

en: Images
th: รูปภาพ

en: Status
th: สถานะ

en: Value
th: ค่า

en: Username
th: ชื่อผู้ใช้งาน

en: Type
th: ประเภท

en: Closed
th: ปิด

en: List
th: ดูลิสต์

en: Cancel
th: ยกเลิก

en: Manager
th: ผู้จัดการ

en: Description
th: คำอธิบาย

en: Action
th: แอคชั่น

en: On
th: เปิด

en: Taxonomy
th: หมวดหมู่

en: Homepage
th: หน้าหลัก

en: Categories
th: หมวดหมู่

en: Advanced options
th: ตัวเลือกเพิ่มเติม

en: Edit
th: แก้ไข

en: Date
th: วันที่

en: Search
th: ค้นหา

en: Message
th: ข้อความ

en: No log messages available.
th: ไม่มี Log

en: Category
th: หมวดหมู่

en: Update
th: ปรับปรุง

en: Open
th: เปิด

en: Views
th: ดู

en: Total
th: ทั้งหมด

en: ID
th: ไอดี

en: Picture
th: รูปภาพ

en: Content type
th: ชนิดของเนื้อหา

en: Email
th: อีเมล

en: User ID
th: รหัสผู้ใช้

en: Created
th: สร้างเมื่อ

en: All
th: ทั้งหมด

en: Site name
th: ชื่อเว็บไซต์

en: Off
th: ปิด

en: To
th: ถึง

en: From
th: จาก

en: Hostname
th: ชื่อโฮสต์

en: Sticky at top of lists
th: ค้างไว้เป็นอันแรกสุด

en: Log message
th: บันทึกข้อความ

en: URL alias
th: เป็นการกำหนด URL เฉพาะให้กับธีม

en: Severity
th: ระดับความรุนแรง

en: Vote
th: โหวต

en: Authored by
th: โพสต์โดย

en: Send
th: ส่ง

en: Configuration
th: กำหนดค่า

en: Log in
th: เข้าสู่ระบบ

en: Tools
th: เครื่องมือ

en: Random
th: สุ่ม

en: Close
th: ปิด

en: Votes
th: คะแนนโหวต

en: Operation
th: การปฏิบัติการ

en: Logout
th: ออกจากระบบ

en: Authored on
th: โพสต์เมื่อ

en: Front page
th: หน้าแรก

en: author
th: ผู้เขียน

en: Log out
th: ออกจากระบบ

en: People
th: บุคคล

en: Changed
th: เปลี่ยน

en: ‹ Previous
th: ‹ previous

en: Next ›
th: next ›

en: Published comments
th: ความคิดเห็นที่ตีพิมพ์

en: Hide
th: ซ่อน

en: Global
th: ส่วนกลาง

en: Administrator
th: ผู้ดูแลระบบ

en: Send message
th: ส่งข้อความ

en: Skip to main content
th: ข้ามไปยังเนื้อหาหลัก

en: Number of comments
th: จำนวนความเห็น

en: Reports
th: รายงานสถานะ

en: Member
th: สมาชิก

en: 1 month | @count months
th[0]: 1 เดือน
th[1]: @count เดือน

en: Permanent
th: ถาวร

en: Temporary
th: ชั่วคราว

en: No files available.
th: ไม่พบไฟล์ใดๆ

en: Created on
th: สอบเมื่อ

en: Current user
th: ผู้ใช้ปัจจุบัน

en: Delete comment
th: ลบความคิดเห็น

en: Posted in
th: เป็นความเห็นใน

en: Post date
th: วันที่โพสต์

en: « First
th: « first

en: Last »
th: last »

en: Your virtual face or picture.
th: เลือกรูปภาพจากคอมพิวเตอร์ของคุณ

en: Author name
th: ชื่อผู้เขียน

en: Unapproved comments
th: ความคิดเห็นที่ยังไม่ได้รับอนุมัติ

en: Image styles
th: ลักษณะรูปภาพ

en: Recent log messages
th: บันทึกข้อความล่าสุด

en: The comment author's name.
th: ชื่อผู้โพสต์ความคิดเห็น

en: Get the actual content from a content revision.
th: เนื้อหาที่เกิดขึ้นจริงจากเนื้อหาที่แก้ไข

en: Entity Reference
th: อ้างอิงเอนทิตี

en: Original language
th: ภาษาต้นฉบับ

en: The user ID of the comment author.
th: รหัสผู้ใช้งานของชื่อผู้เขียนความคิดเห็น

en: The comment author's home page address.
th: ที่อยู่ของโฮมเพจของผู้แสดงความคิดเห็น

en: The comment author's hostname.
th: ชื่อโฮสต์ของผู้เขียนข้อคิดเห็น

en: The time that the comment was created.
th: เวลาที่แสดงความคิดเห็น

en: The time that the comment was last edited.
th: เวลาที่ความคิดเห็นถูกแก้ไขครั้งสุดท้าย

en: The time that the node was created.
th: เวลาที่โหนดถูกสร้างขึ้น

en: The time that the node was last edited.
th: เวลาที่โหนดถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The time that the custom block was last edited.
th: เวลาที่แก้ไขบล็อกเองล่าสุด

en: The time that the term was last edited.
th: เวลาที่คำถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The comment author's email address.
th: ที่อยู่อีเมลของผู้เขียนความคิดเห็น

en: The time that the menu link was last edited.
th: เวลาที่ลิงค์เมนูถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The time that the user was last edited.
th: เวลาที่ผู้ใช้ถูกแก้ไขครั้งล่าสุด

en: The username of the content author.
th: ชื่อผู้ใช้งานของผู้เขียนเนื้อหา

en: Links related to the active user account
th: Links related to the user account.

en: Administrative task links
th: Contains links to administrative tasks.

en: Site information links
th: Use this for linking to site information.

en: Site section links
th: Use this for linking to the main site sections.

en: User tool links, often added by modules
th: Contains links for site visitors. Some modules add their links here.
