OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.5) - en to ps translation catalogue (78 entries)

en: Home
ps: کور

en: Title
ps: سرلیک

en: Body
ps: تنه

en: Status
ps: حالت

en: Content
ps: منځپانګه

en: Value
ps: بيه

en: Username
ps: کارن نوم

en: Group
ps: ګروپ

en: Type
ps: بڼه

en: Author
ps: ليكوال

en: List
ps: لړ

en: Subject
ps: موضوع

en: Cancel
ps: ړنګونه

en: Description
ps: سپړنه

en: Language
ps: ژبه

en: more
ps: نور

en: Administration
ps: پازوالنه

en: Comments
ps: څرګندونې

en: More
ps: نور

en: Action
ps: چار

en: Tags
ps: بچوي

en: Taxonomy
ps: دژوو يابوټو دويش (ټکسانومي)

en: Edit
ps: سمون

en: Date
ps: نيټه

en: Size
ps: كچه

en: Search
ps: لټون

en: Use count
ps: شمیر وکاروه

en: Message
ps: پيغام

en: Password
ps: پټ توری

en: Category
ps: ټولی

en: Name
ps: نوم

en: Preview
ps: مخليد

en: Default
ps: تلواله

en: Update
ps: اوسمهالیز

en: Views
ps: ليدنې

en: Updated
ps: اوسمهالیز شو

en: ID
ps: پېژند

en: Attachment
ps: نښل

en: User
ps: غړی

en: Email
ps: بریښنالیک

en: All
ps: ټول

en: Active
ps: فعال

en: Block
ps: غونډ

en: Page
ps: پاڼه

en: Site name
ps: پاڼې نوم

en: Footer
ps: پښۍ

en: To
ps: ته

en: Comment
ps: تبصره

en: Published
ps: خپاره شوي

en: Filter
ps: چاڼ

en: Configuration
ps: سازول

en: Role
ps: ونډه

en: Log in
ps: ننوتون

en: Users
ps: غړي

en: Anonymous
ps: ناپیژنده

en: Tools
ps: توكي

en: Random
ps: ناټاكلى

en: Close
ps: تړل

en: Sort by
ps: چاڼ پر

en: Front page
ps: مخ پاڼه

en: Activity
ps: چارندتیا

en: author
ps: ليكوال

en: Log out
ps: وتون

en: People
ps: خلک

en: User name
ps: کارن نوم

en: Published comments
ps: خپرې شوې څرګندونې

en: Apply
ps: تطبيقول

en: Block description
ps: غونډ سپړاوى

en: Permission
ps: اجازه

en: Hide
ps: پټول

en: Any
ps: هر

en: Skip to main content
ps: اصلي منځپانګه دانګل

en: Reports
ps: راپورونه

en: Block type
ps: غونډ بڼه

en: 1 month | @count months
ps[0]: ۱ میاشت
ps[1]: @count میاشتې

en: - All -
ps: - ټول -

en: Save comment
ps: څرګندون خوندي کول

en: Save content
ps: منځپانګه خوندي کول
