OpenideaL - ideas and innovation management system (3.0.7) - en to nn translation catalogue (99 entries)

en: Home
nn: Heim

en: Title
nn: Tittel

en: Body
nn: Brødtekst

en: Operations
nn: Operasjonar

en: Content
nn: Innhald

en: Username
nn: Brukarnamn

en: Group
nn: Gruppe

en: Author
nn: Forfattar

en: List
nn: Liste

en: Subject
nn: Emne

en: Cancel
nn: Avbryt

en: Manager
nn: Grunnleggjar

en: Description
nn: Beskriving

en: Language
nn: Språk

en: more
nn: meir

en: Administration
nn: Administrasjon

en: Comments
nn: Kommentarar

en: More
nn: Meir

en: Taxonomy
nn: Taksonomi

en: Categories
nn: Kategoriar

en: Edit
nn: Rediger

en: Date
nn: Dato

en: Search
nn: Søk

en: Reset
nn: Sett til standard

en: Message
nn: Melding

en: No log messages available.
nn: Ingen loggmeldingar er tilgjengelege.

en: Password
nn: Passord

en: Category
nn: Kategori

en: Name
nn: Namn

en: Preview
nn: Førehandsvis

en: Default
nn: Standard

en: Update
nn: Oppdater

en: Updated
nn: Oppdatert

en: Attachment
nn: Vedlegg

en: User
nn: Brukar

en: Created
nn: Laga

en: All
nn: Alle

en: Active
nn: Aktiv

en: Block
nn: Blokk

en: Page
nn: Nettside

en: Site name
nn: Namn på nettstaden

en: Footer
nn: Botntekst

en: To
nn: Til

en: From
nn: Frå

en: Roles
nn: Roller

en: Comment
nn: Kommentar

en: Published
nn: Publisert

en: Filter
nn: Filtrer

en: Severity
nn: Alvorlighetsgrad

en: Fields
nn: Felt

en: Vote
nn: Stem

en: Last update
nn: Siste oppdatering

en: Plain text
nn: Rein tekst

en: Configuration
nn: Oppsett

en: Role
nn: Rolle

en: Log in
nn: Logg inn

en: Users
nn: Brukarar

en: @site is currently under maintenance. We should be back shortly. Thank you for your patience.
nn: @site er under vedlikehald. Vi er snart tilbake. Takk for tålmodet.

en: Anonymous
nn: Anonym

en: Recent comments
nn: Nye kommentarar

en: Random
nn: Vilkårleg

en: Close
nn: Lukk

en: Sort by
nn: Sorter etter

en: Authored on
nn: Skrive

en: ‹ previous
nn: < forrige

en: next ›
nn: neste >

en: Member for
nn: Medlem i

en: Front page
nn: Framside

en: From date
nn: Frå dato

en: Log out
nn: Logg ut

en: Your message has been sent.
nn: Meldinga di er sent.

en: People
nn: Folk

en: Blocked
nn: Blokkert

en: Unpublished
nn: Upublisert

en: Published comments
nn: Publiserte kommentarar

en: Apply
nn: Bruk

en: Block description
nn: Beskriving av blokken

en: « first
nn: « første

en: last »
nn: siste »

en: No comments available.
nn: Ingen kommentarar er tilgjengelege

en: Add comment
nn: Legg til kommentar

en: Send message
nn: Send melding

en: Reports
nn: Rapportar

en: Unpublish comment
nn: Upubliser kommentar

en: User account
nn: Brukarkonto

en: 1 month | @count months
nn[0]: 1 månad
nn[1]: @count månader

en: Delete comment
nn: Slett kommentar

en: Posted in
nn: Skreve i

en: Publish comment
nn: Publiser kommentar

en: - All -
nn: - Alle -

en: Who's new
nn: Nye brukarar

en: Who's online
nn: Pålogga no

en: Recent content
nn: Nyaste innhald

en: Find and manage content.
nn: Finn og behandle innhald.

en: Find and manage people interacting with your site.
nn: Finn og handsama folk som brukar nettstaden din.

en: Basic page
nn: Grunnleggjande side

en: Use tags to group articles on similar topics into categories.
nn: Bruk stikkord for å gruppera artiklar om same emne i kategoriar.

en: Recent log messages
nn: Nyaste loggmeldingar

en: Manage user accounts, roles, and permissions.
nn: Handsama brukarkontoar, roller og rettar.
